Τετάρτη, 21 Νοεμβρίου 2018
Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Το Χορευτικό Πρόγραμμα προβών
Πρόγραμμα προβών χορευτικού για την χορευτική περίοδο 2018-2019 Εκτύπωση

Το Χορευτικό Τμήμα του Πολιτιστικού Οργανισμού Δήμου Πάτρας είναι οργανωμένο σε δύο μεγάλες ενότητες τμημάτων: την ενότητα των παιδικών και εφηβικών τμημάτων (ανήλικα άτομα) και την ενότητα των τμημάτων μεγάλων (ενήλικα άτομα)

Στα παιδικά τμήματα της πρώτης ενότητας συμμετέχουν παιδιά Νηπιακής έως της Ε' τάξης του δημοτικού ενώ στα εφηβικά τμήματα συμμετέχουν παιδιά της Στ' Δημοτικού, του Γυμνασίου και του Λυκείου. Τα τμήματα των ενηλίκων αποτελούνται από τμήματα αρχαρίων (1ης χρονιάς), τμήματα μεσαίων (2ης και 3ης χρονιάς) και τμήματα παραστάσεων (παλιών - 3ης χρονιάς και άνω). Επίσης στο μεγάλο χορευτικό λειτουργούν τμήματα ψυχαγωγίας με μια μη-ενταντική πρόβα την εβδομάδα.

Αναλυτικά το πλήθος και η οργάνωση όλων των τμημάτων του χορευτικού για την χορευτική περίοδο 2017-2018 έχει ως εξής:

Αίθουσα στο Λιμάνι

Δευτέρα

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:00 - 18:30 Ψυχαγωγίας 1η χρονιά Ελένη Μαρίνη
18:30 - 20:00 Αρχάριοι (τμήμα Γ) 1η χρονιά Δημήτρης Διαμαντόπουλος
20:00 - 21:30 Αρχάριοι (τμήμα Α) 1η χρονιά Δημήτρης Διαμαντόπουλος
21:30 - 23:00 Αρχάριοι (τμήμα Β) 1η χρονιά Δημήτρης Καραδήμας

Τρίτη

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:00 - 18:30 Ρώσικα Μιλένα
18:30 - 20:00 Ψυχαγωγίας 6η χρονιά Παγώνα Μπάρκουλα
20:00 - 21:30 Μεσαίο (τμήμα Α) 2η-3η χρονιά Γιώργος Μαγιάκης
21:30 - 23:00 Μεσαίο (τμήμα Β) 2η-3η χρονιά Βασίλης Κοριτζέλης

Τετάρτη

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:00 - 18:30 Ψυχαγωγίας 1η χρονιά Βασίλης Κοριτζέλης
18:30 - 20:00 Αρχάριοι (τμήμα Γ) 1η χρονιά Δημήτρης Διαμαντόπουλος
20:00 - 21:30 Αρχάριοι (τμήμα A) 1η χρονιά Δημήτρης Διαμαντόπουλος
21:30 - 23:00 Αρχάριοι (τμήμα B) 1η χρονιά Δημήτρης Καραδήμας

Πέμπτη

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:00 - 18:00 Νηπίων 1η χρονιά Ρέα Μαυρόγιαννη
18:00 - 19:00 Β' - Γ' Δημοτικού 3η χρονιά Ρέα Μαυρόγιαννη
19:00 - 20:00 Πειραματικές ομάδες
20:00 - 21:30 Μεσαίο (τμήμα Α) 2η-3η χρονιά Γιώργος Μαγιάκης
21:30 - 23:00 Μεσαίο (τμήμα Β) 2η-3η χρονιά Βασίλης Κοριτζέλης

Παρασκευή

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:00 - 18:00 Α' Δημοτικού 1η χρονιά Ζωή Βλάχου
18:00 - 19:00 Δ' - Στ' Δημοτικού 5η-6η χρονιά Κατερίνα Σέρβου
19:00 - 20:00 Στ' Δημοτικού - Α' Γυμνασίου 6η χρονιά Μαριάννα Σδρούλια
20:00 - 21:30 Ψυχαγωγίας Γιάννης Τοπάλης
21:30 - 23:00 Πειραματικές ομάδες

Σάββατο

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
11:00 - 12:00 Στ' Δημοτικού - Α' Γυμνασίου 5η χρονιά Κατερίνα Σέρβου
12:00 - 13:00 Α' - Β' Δημοτικού 2η χρονιά Χριστίνα Δημήτρουλα
15:00 - 17:00 Εφηβικό Παλιό Χρήστος Γιαννόπουλος
17:00 - 18:30 Ε' Δημοτικού - Γ' Γυμνασίου 7η χρονιά Γιώργος Αχιλλεόπουλος
18:30 - 20:00 Γυμνάσιο - Λύκειο 1η χρονιά Διονύσης Τριαντάφυλλος - Ελένη Μαρίνη
20:00 - 21:30 Γυμνάσιο - Λύκειο 2η - 6η χρονιά Διονύσης Τριαντάφυλλος - Ελένη Μαρίνη

Κυριακή

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
11:00 - 12:00 Γ' - Δ' Δημοτικού 4η χρονιά Ιωάννα Ζιάκου
12:00 - 13:00 Ε' Δημοτικού - Α' Γυμνασίου 4η χρονιά Ιωάννα Ζιάκου
18:00 - 19:00 Γ' - Δ' Δημοτικού 1η χρονιά Βάσω Βαγενά
19:00 - 20:00 Ε' - Στ' Δημοτικού 1η χρονιά
20:00 - 21:30 Ψυχαγωγίας Παλιό Διονύσης Τριαντάφυλλος

Αίθουσα στον 7ο όροφο του Μεγάρου Λόγου και Τέχνης

Δευτέρα

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:00 - 18:30 Α' - Β' Δημοτικού 2η χρονιά Δημήτρης Διαμαντόπουλος
18:00 - 19:00 Β' Δημοτικού 1η χρονιά Ζωή Βλάχου
19:00 - 20:30 Ψυχαγωγίας 4η χρονιά Κωστάντζα Κοσμάτου
20:30 - 22:00 Ψυχαγωγίας 2η χρονιά Ζωή Βλάχου

Τρίτη

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:00 - 18:30 Ψυχαγωγίας 8η χρονιά Σεμίνα Χρονοπούλου
18:30 - 20:00 Ψυχαγωγίας 8η χρονιά Κωστάντζα Κοσμάτου
20:00 - 21:30 Ψυχαγωγίας 1η χρονιά Ανδριάννα Αναστασοπούλου
21:30 - 23:00 Δασκάλων Χρήστος Γιαννόπουλος

Τετάρτη

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:30 - 19:00 Ψυχαγωγίας 3η χρονιά Ανδριάνα Κοσσιώρη
19:00 - 20:00 Δ' - Στ' Δημοτικού 3η χρονιά Σταυρούλα Ζαρνάβαλου
20:00 - 21:30 Ψυχαγωγίας 5η χρονιά Κωνσταντίνος Μπάρκουλας
21:30 - 23:00 Ψυχαγωγίας 3η - 4η χρονιά Γιάννης Τοπάλης

Πέμπτη

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:30 - 19:00 Ψυχαγωγίας 1η χρονιά Κωστάντζα Κοσμάτου
19:00 - 20:30 Ψυχαγωγίας 2η χρονιά Ανδριάνα Κοσσιώρη
20:30 - 22:00 Ψυχαγωγίας 3η χρονιά Ανδριάνα Κοσσιώρη

Παρασκευή

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
18:00 - 19:00 Β' - Γ' Δημοτικού 2η χρονιά Βάσω Βαγενά
19:00 - 20:00 Πειραματικές ομάδες
20:00 - 21:30 Πειραματικές ομάδες

Σάββατο

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
18:00 - 19:00 Δ' - Ε' Δημοτικού 2η χρονιά Ιωάννα Κωστοπούλου
19:00 - 20:00 Στ' Δημοτικού - Α' Γυμνασίου 2η χρονιά Όλγα Αναστασοπούλου

Κυριακή

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος

Αίθουσα στην Ταραμπούρα

(παράρτημα του χορευτικού τμήματος Δήμου Πάτρας - 1η χρονιά λειτουργίας)

Δευτέρα

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
18:30 - 20:00 Ψυχαγωγίας 1η χρονιά Ιωάννα Ζιάκου
20:00 - 21:30 Αρχάριοι 1η χρονιά Βασίλης Κοριτζέλης

Τρίτη

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος

Τετάρτη

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:30 - 18:30 Νηπίων 1η χρονιά Χρήστος Γιαννόπουλος
18:30 - 20:00 Ψυχαγωγίας 1η χρονιά Ζωή Βλάχου
20:00 - 21:30 Αρχάριοι 1η χρονιά Βασίλης Κοριτζέλης

Πέμπτη

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος

Παρασκευή

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος

Σάββατο

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος

Κυριακή

Ώρα Τμήμα Χρονιά Δάσκαλος Δόκιμος
17:00 - 18:00 Α' - Γ' Δημοτικού 1η χρονιά
18:00 - 19:00 Δ' - Στ' Δημοτικού 1η χρονιά
19:00 - 20:00 Γυμνάσιο Λύκειο 1η χρονιά

Επεξηγήσεις / Παρατηρήσεις:

  1. Όσα τμήματα έχουν την ένδειξη 1η χρονιά είναι νέα τμήματα στα οποία μπορεί κάποιος να γραφτεί ως νέο μέλος του χορευτικού
  2. Το τμήμα Α' Δημοτικού 1ης χρονιάς χωρίζεται σε δύο τμήματα Α και Β, με μια πρόβα την εβδομάδα το κάθε τμήμα
  3. Το τμήμα Αρχαρίων χωρίζεται σε τέσσερα τμήματα Α, Β, Γ και Δ με πρόβα δύο φορές την εβδομάδα το κάθε τμήμα
  4. Το μεσαίο τμήμα χωρίζεται σε δύο τμήματα Α και Β, με πρόβα δύο φορές την εβδομάδα το κάθε τμήμα, ως εξής:
    • στο τμήμα Α ανήκουν τα μέλη 2ης χρονιάς του χορευτικού τμήματος (περσινοί αρχάριοι) που δεν παρακολούθησαν τις καλοκαιρινές πρόβες και παραστάσεις του 2017
    • στο τμήμα Β ανήκουν τα μέλη 2ης χρονιάς του χορευτικού τμήματος (περσινοί αρχάριοι) που παρακολούθησαν τις καλοκαιρινές πρόβες και παραστάσεις του 2017
Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 08 Οκτώβριος 2018 11:50
 
Αξιολόγηση άρθρου: / 20
ΧείριστοΆριστο 
Δημοσίευση σελίδας στο facebook

Σύνδεση Χρήστη

Συνδεδεμένα Μέλη

Κανένα

Επόμενες εμφανίσεις

Δε βρέθηκαν προγραμματισμένες εμφανίσεις!

Δείτε το αρχείο παραστάσεων.

Ενημερωτικη λιστα

Αριθμος Επισκεπτων

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterΣήμερα83
mod_vvisit_counterΧτες559
mod_vvisit_counterΑυτή την εβδομάδα1194
mod_vvisit_counterΤην περασμένη εβδομάδα4002
mod_vvisit_counterΑυτό το μήνα9639
mod_vvisit_counterΤον περασμένο μήνα15006
mod_vvisit_counterΌλες τις ημέρες890489
Έχουμε 18 επισκέπτες συνδεδεμένους

Δημοσκοπηση

Ποιές ενότητες της σελίδας θα θέλατε να αλλάξουν/εμπλουτιστούν;